Індивідуальне та інклюзивне навчання

І. ІНДИВІДУАЛЬНЕ  НАВЧАННЯ

Міжгірський  ліцей №1 організовує  індивідуальне навчання для здобуття освіти за екстернатною формою (екстернат) та сімейною (домашньою) формою .

Порядок зарахування (переведення) дітей, організація індивідуального навчання визначається "Положенням про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти", затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 12.01.2016 р. №8 (із змінами згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 р. №955).

На індивідуальному навчанні протягом 2022-2023 навчального року перебувають 4 учнів:

-         Індивідуальне навчання проводять 4 педагогів.

ІІ. ІНКЛЮЗИВНЕ  НАВЧАННЯ

Порядок зарахування (переведення) дітей, організація інклюзивного навчання визначається "Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 р. №872   ( із змінами згідно Постанови Кабінету Міністрів України №588 від 09.08.2017 р.).

1. Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

В  Міжгірському  ліцеї №1 створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами,  забезпечено їх безперешкодним доступом до всіх приміщень  закладу.

Протягом 2022-2023 н.р. у закладі проходить освітня діяльність у 3-х  класах з інклюзивною формою навчання.  На інклюзивному навчанні перебувають 4 учні.

Для інклюзивного навчання призначено  2 асистентів вчителя.

Заклад співпрацює з Інклюзивно-ресурсним центром Міжгірської селищної ради Закарпатської області, де можуть отримати консультації  педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні. Є можливість отримати додаткові освітні послуги - індивідуальні корекційно-розвиткові заняття  працівників при ІРЦ.

Для дітей з інклюзивною формою навчання адаптовано навчальні програми та плани, створено позитивний клімат шкільного середовища та створено належні умови:

- є пандус;

- необхідні місця руху обладнані поручнями;

- зроблено помітки на сходах;

- організовано чергування;

- виконано  поточний ремонт туалетів;

- виконано поточний ремонт класних кімнат.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення, враховано використання кольорів, розташування меблів і обладнання відповідно до санітарних вимог. У закладі дотримується тепловий режим.  Забезпечується регулярність вологого прибирання, використання всіх видів провітрювання.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.